אז מי שעובד איתי מכיר היטב את "מנת הכיף". אותה מנה שבועית עתירת שומנים וקלוריות שאני מחייבת (ממש!) לאכול במסגרת של תזונה מאוזנת על מנת לספק יצרים, לתת דרור לבלוטות הטעם, לאפשר למיצי הקיבה לחגוג, ולהקל על אותם רגעים מתבקשים של חולשה בדיאטה (כי יש לי את מנת הכיף שלי בעוד יומיים, שווה להתאפק).

אפשר לבחור בכל שבוע משהו אחר: קרואסון שקדים, לחמניה עם חמאת בוטנים, חפיסת שוקולד או טילון ענק. מה שבא.

אבל לא תמיד צריך לחכות שבוע שלם. אפשר גם פעם ביום להנות מכמה דקות של אורגזמה קולינרית, להתענג על המתוק מתוק הזה, וכל זאת במסגרת קלורית סבירה של עד 100 קלוריות.

1. אני מודה שרק לפני כמה ימים גיליתי את הטים -טאם המטמטם הזה. כלומר ראיתי אותו על המדף אבל לא נחשפתי לפונקציונליות שלו ולפוטנציאל. באריזה חומה יש בוואפל אכזרי אחד רק 93 קלוריות (באריזה הכחולה נהנים מ 115 קלוריות לאחד) ולא להתבלבל עם הסימון הקלורי של הג’אול (יחידת אנרגיה נוספת שמציינת ערכים של פי 4 בערך מהקלוריה). למי שנחת ממאדים (כמוני, לפני שגיליתי את הסוד) נותנים ביס קטן בכל צד של הוואפל, טובלים בכוס קפה חמימה (ממליצה עם כפית סוכר חום ומעט חלב של 3 אחוזים. כ 50 קל’ לכוס) ושותים דרך הטים-טאם כמו עם קש. איי איי איי…. אין דברים כאלו. העולם נעצר. קולות הילדים (שלושה בנים) נשמעים באוזניי כהד עמום ברקע. ואני עם העונג הבלתי אפשרי הזה.

2. קרמבו. אני יודעת שאנחנו כבר בקיץ. אבל אם אתם רואים חבילה אחרונה של קרמבו (כל סוג עובד. יש כאלו של 130 לאחד, 120 או 98 קלוריות) תחטפו אותה ותברחו. הטריק: לפתוח את העטיפה של הקרמבו, להניח על צלחת ולחמם במיקרו למשל 10-15 שניות. הקרמבו מתנפח, הציפוי המעאפן נהייה לנוזל שוקולדי שמיימי והביסקוויט המעופש לשעבר מקבל זכות קיום והזדמנות נוספת לענג את החיך. איי איי איי… אין דברים כאלו. העולם נעצר וכו’ וכו’.

המסר: אפשר לרזות, לשמור על אורח חיים בריא ומאוזן, עם מנת כיף שבועית, עם מנת כיף יומית ועם הרבה חיבור להנאה של הרגע.

אם יש לכם רעיונות נוספים לכמה דקות של אושר מתוק ומיוחד אשמח לשמוע.

פורסם במגזין מנטה באתר XNET ב- 20/4/2011