הן נשלחות אלי כהודעות MMS: רגליים על המשקל, בגדלים שונים, בצבעים שונים, בצורות שונות, עוטפות את המספר, חומלות עליו. לצד זה הן כותבות לי את ההרגשה שלהן: "המאמץ משתלם", "יש!", "ננסה שוב בעוד שבוע" או "ממחר דיאטה". אני קוראת לתמונות האלה "הפי פיט".

82_071211_79444

מימין לשמאל: התוצאה המשמחת של לימור; הילה מרוצה ממה שהיא רואה; ענת מתקרבת למשקל היעד; לימור ממשיכה במגמת ירידה ומירב חוגגת עשרה קילו פחות!

מאחורי כל תמונת "הפי פיט" שאני מקבלת יש אישה שמחויבת לתהליך של הבראה. לחיבור של ה"אני" עם המשקל, לחיבור שבין הג'חנון של שבת לעלייה של חצי קילו. החיבור הזה טוב, נכון ומשמח, כי הנשים האלו לוקחות אחריות. הן עולות בגאווה על המשקל, חושפות את הכל ויוצרות מודעות של ממש.

איך נולדה שיטת ה"הפי פיט"?

נעם הגיעה אלי בשעה הקבועה שלה, מאוחר בשעות הערב, וציפתה לראות ירידה משמעותית במשקל אחרי שבוע של איזון, דיוק ומודעות. התוצאה הייתה מאכזבת, ובגדול. "אולי זו מסת השריר", אני מנחמת אותה, "או אולי כמות המים ששתית לפני שבאת. אולי כמות נתרן גבוהה יותר שאכלת שספחה נוזלים וניפחה אותך. ובכלל, את הרי יודעת שיש פער של ממש בין שקילת בוקר לשקילת ערב. מה הראה המשקל שלך הבוקר בבית?", שאלתי אותה.
וכך נולדה שיטת ה"הפי פיט". להישקל פעם בשבוע, בשעות הבוקר, על בטן ריקה, לפני תחילת יום, לפני העמסה של פחמימות, שומנים, חלבונים ודאגות, לצלם את התוצאה ולהעביר אותה הלאה.

בבוקר למחרת נעם אכן עלתה על המשקל הביתי שלה, צילמה את המשקל, שהיה נמוך יותר (ברור) מהערב הקודם, ושלחה לי לנייד. כפות הרגליים שלה הצביעו על המספר השמח, ה"מוכיח", שעשה לה ולי את היום. חשוב לזכור: כל משקל מכויל בצורה שונה, ולכן תמיד חשוב להשוות בין שקילות על אותו מכשיר.

איך זה עובד

למי זה מתאים? לכולם! לכל מי שנמצא בתהליך הרזיה או בשמירה על המשקל הקיים.
מתי עושים? נשקלים פעם אחת בשבוע, בשעות הבוקר. אני ממליצה על ימי ראשון בבוקר, כי זה מנטרל את הזלילות של שבת.

נשקלים באותם הבגדים (או ללא הבגדים, זה לא עובר בצילום), מצלמים ושולחים למישהו שישמח לראות תוצאה טובה ויעודד אתכם אם היא פחות טובה. ואפשר גם פשוט לשמור את ה"הפי פיט" במחשב או בטלפון.

ונקנח במשהו שמח:

Just lose it, הווידיאו המקפיץ הזה של Happy feet, מציע את הדרך הכי יעילה "להשיל את המשקל": "פשוט לאבד את זה", ולרקוד ביחד עם כפות רגליים שמחות.

פורסם במגזין XNET ב- 14/7/2011