אחד הרגעים המכוננים עבורי, שתרמו משמעותית ליכולת שלי לטפל בבנות שלנו, אלו שנראות כמו רבע עוף ומרגישות שמנות, היה דווקא אצל הפסיכולוג של כל האמריקנים – ד"ר פיל. כמו בכל תכנית גרנדיוזית סוחטת דמעות, גם הפעם הוא הגדיל לעשות כשהושיב על הספה שתי בנות שדופות, אנורקטיות, לספר את סיפורן. הוא ביקש להמחיש לקהל ולצופים מה עובר להן בראש, איך הן רואות את עצמן כשמסתכלות במראה, ולמה כשהן צובטות את העור הדק בין שתי עצמות האגן הבולטות שלהן הן מכנות את עצמן "huge", "ענקיות". הוא קרא לשבע בנות נוספות לעמוד בשורה על הבמה זו לצד זו בסדר עולה, מהרזה מאוד עד לשמנה מאוד. או אז, ביקש ד"ר פיל משתי הנערות האומללות לעמוד ליד מי שהיא חושבת ששוקלת פחות או יותר כמוה. שתי הבנות נעמדו ליד הבחורה השישית בשורה, הכמעט הכי שמנה מבין השבע. זו ששוקלת יותר מפי שתיים משתיהן ביחד!
כל אחת מהנערות האנורקטיות אגב, גם אמרה על השנייה שהיא הרבה-ה-ה-ה יותר רזה ממנה.

זה היה מהמם. ממחיש בצורה מדאיגה את אותו פער בין  מה שהמוח תופס כ"אמיתי" לגבי ה"אני" לבין המציאות עצמה, או מה שאנחנו רואים כנכון.

והרי אנחנו בעד איזון. בכל תחומי החיים. איזון בין הקריירה לאימהות, איזון בין החברים לזוגיות, איזון בין פלג גוף עליון לבין רגליים חטובות, איזון בין הגוף לבין הנפש, איזון בין הפנים לבין החוץ לטובת חיבור אמיתי ל"אני", כזה שיוצר שלמות והרמוניה, כזה שתורם לאושר של ממש.

אותו מצב של חוסר איזון, של פער בין תפיסת ה"אני" לבין המציאות, נגרם בגלל חלק מסויים במוח שלא אוהב שינויים. קבוצת תאים המכונים "אמיגדלה". כשהמוח קולט שינויים, למשל במשקל, האמיגדלה גורם לגוף לחזור לתבנית החשיבה ההתנהגות והתפיסה המוכרת והנוחה. ורק שינוי ה"תמונה הפנימית", היינו תכנות מחדש של תאי האמיגדלה, יעזור לך להתחבר אל המשקל שלך. להרגיש במשקל שלך. לשמור עליו לאורך זמן. להרגיש רזה. להיות רזה גם מבפנים.

איך מתכנתים את האמיגדלה? השינוי נוצר מתת המודע, על ידי תכנות של תבניות חשיבה והתנהגות, על ידי שבירה של "אמונות מגבילות" שחוסמות את הדרך. בדיוק כמו זו של "אני מרגישה שמנה אף על פי שאני רזה". ומכיון שלמוח שלך אין עינים, והעינים של המוח שלך אלו הן המילים שבהן את משתמשת. או המחשבות שחולפות בראשך, "הציגי" את עצמך לפניו כרזה וחטובה כפי שאת במציאות. זה פשוט למדי.

 

1. הקפידי להחמיא לעצמך יום יום מול המראה. "את נראית נפלא ענתי. כל הכבוד על הירידה במשקל. המשיכי. אין כמוך".

2. השתמשי במילים חיוביות על מנת לתאר את גופך והתמקדי באזורים היפים. בזרועות הדקות, בבטן שהתחטבה לה.

3. הודי לחלקי הגוף שלך על הפונקציונליות שלהן. לידיים על העשייה והיצירתיות, לבטן על יכולות העיכול לירכיים על ההליכה האיתנה.

4.קבלי באהבה מחמאות של הסביבה. הודי עליהן במקום להדוף.

5. הקפידי להסתכל על תמונות שלך ועל קטעי וידאו שלך רזה. התחברי לדמות הרזה שאת רואה שם. דמייני את עצמך בתוך התמונה, וכעת דמייני את התמונה הזו — בך.

6. אמרי לעצמך "אני אוהבת אותך ואני מקבלת אותך" בדיוק כפי שאת.

המשיכי במקביל בעשייה המבורכת של הפעילות הגופנית, התזונה המאוזנת, והשגרה הנעימה.

פורסם במגזין מנטה באתר XNET ב- 15/6/2011