1. שתו מים, רק מים. נכון, כולם כבר יודעים שזה חשוב. אנשים ששותים מים באופן קבוע אוכלים כמעט 200 קלוריות פחות ליום מאשר אילו ששותים תה, קפה או משקאות מוגזים.

נסו לשתות מים קרים במיוחד. חוקרים בגרמניה גילו כי שתיית שש כוסות מים קרים ליום מעלה את המטבוליזם בכ-50 קלוריות ליום. כנראה בזכות העבודה שנדרשת על מנת לחמם את הנוזלים עד לטמפרטורת הגוף.

כדאי לדעת. כוס אחת של מים תעצור את תחושת הרעב הלילי של רוב עושי הדיאטות. שתית מים מספקת תוריד את רמת העייפות, תקל משמעותית על כאבי פרקים וגב ותתרום לפעילות המטבולית.

2. הקשיבו לקיבה ולא לעיניים. הגוף שלכם הוא המקדש שלכם. סדרו לכם יפה וצבעוני בצלחת את כל האוכל שאתם מתכוונים לאכול, שבו, אכלו לאט, התענגו על כל ביס. אכלו בהנאה ומתוך מודעות.

כדאי לדעת. בניסוי שנעשה בארצות הברית חילקו סועדים לשתי קבוצות. לקבוצה אחת נתנו לאכול המבורגר רגיל של ברגר קינג. כל חברי הקבוצה סיימו את המנה ודווחו על רצון לעוד אחד.

לקבוצה השנייה נתנו המבורגר כפול, משתי קציצות. הם נצפו אוכלים לאט יותר, רובם לא סיימו ואלו שסיימו דווחו כי הם מלאים לגמרי.

אבל מה? לקבוצה עם ההמבורגר הכפול פשוט חילקו לרוחב קציצה רגילה. הם למעשה אכלו בדיוק את אותה הכמות כמו של הקבוצה הראשונה. מסקנה: הקשיבו לקיבה שלכם ולא למראה עיניים. והפסיקו לאכול כשאתם שבעים.

3. זקוקים לשוקולד? אכלו שוקולד מריר במידה. מי לא מכיר את החשק הזה למתוק אחרי האוכל? את הצורך הכמעט הבלתי נשלט בקינוח הנחשק? יש פיתרון: אכלו קובית שוקולד (עדיף מריר) כרבע שעה לפני ארוחת הצהרים וארוחת הערב. זה מוריד את החשק למתוק אחרי האוכל.

כדאי לדעת. שוקולד מריר כבר ידוע כמשפר את זרימת הדם בגוף ומכיל חומרים נוגדי חמצון. אכלו עד 40 גרם ביום והתייחסו אליו כאל תרופה.

4. עשו לכם מנת כיף פעם בשבוע. זו יכולה להיות קערת גלידה גדולה, פרוסת עוגה או אפילו קערה ענקית של הפסטת שמנת הזאת שאתם כל כך אוהבים. כל עוד אתם אוכלים את המנה בהנאה שלמה, ללא נקיפות מצפון! ברגע שסיימתם את מנת הכיף הזאת אתם חוזרים לתכנית הרגילה.

כדאי לדעת. המשמעות של מנת הכיף היא כפולה. פסיכולוגית:ההמתנה והצפיה לארוחה כיפית ביום מסוים תורמת להגברת המוטיבציה להתמיד בתכנית לאורך זמן. ופיזיולוגית זה נפלא לחילוף חומרים, מוציא את הגוף מתרדמת השגרה, ועוזר למנוע עצירה בהרזיה.

5. זכרו, אוכלים כשרעבים. לפני שאתם ניגשים למקרר שאלו את עצמכם: "אני רעב או שזה סתם נשנוש?" (אתם יכולים לתלות זאת אפילו כתזכורת על המקרר).

כדאי לדעת. פעמים רבות האוכל הוא רק פיצוי על חסכים תחושתיים, כעסים שנצברו או מחשבות טורדניות. היו מודעים לכך וטפלו בבעיה האמיתית. לעתים יציאה מהבית להתאווררות תהווה תחליף מהנה, בריא ונטול קלוריות.

פורסם בפורטל BeOK בתאריך 28/7/08